У 2018/2019 маркетинговому році Україна може експортувати більш ніж 52 млн тонн зернових та олійних культур. Про це поінформував Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов на Другому Щорічному Українському Форумі Агробізнесу.

— Цього року очікуємо рекордний врожай близько 92 млн тонн зернових і, відповідно, рекордний експорт понад 52 млн тонн, підкреслив він.


Президент УЗА зазначив, що причиною таких позитивних результатів став максимальний на сьогодні врожай кукурудзи понад  35 млн тонн, а це на 10,5 млн тонн більше ніж минулого МР. Показники ж у виробництві та експорті інших зернових і олійних культур збільшилися не суттєво.

— Вже зібрали близько 93% кукурудзи, врожайність налічує близько 7,5 тонн з 1 га. Таких результатів Україна ще не мала. Однак, аби підкреслити наш потенціал, хочу сказати, що США збирають 11-12 тонн з 1 га. Ми ще не реалізували весь свій потенціал. Україна може вдвічі збільшити урожайність зернових, зазначив Микола Горбачьов.

За прогнозами УЗА через чотири роки можемо мати збирати усіх культур на рівні 100 млн тонн, а експортуватимемо майже 70 млн тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram