За минулий рік Україна експортувала агропродукції на загальну суму $27,8 млрд на 25% більше у порівнянні з попереднім роком. Агропродукція склала 41% від загальноукраїнського експорту. Про це повідомили фахівці УКАБ.

Найбільшу частку в українському експорті АПК займає продукція рослинництва. Минулоріч на неї припало 56% загального експорту АПК. У грошовому еквіваленті — це $15,6 млрд.

На другому місці жири і олії рослинного і тваринного походження. Вони склали чверть українського експорту продукції АПК і принесли експортерам $7,1 млрд.

14% українського експорту продукції АПК торік зайняв сегмент готових продуктів. Експорт цих товарів приніс виробникам $3,8 млрд. Найбільше на зовнішні ринки з цього сегменту продали соняшникової макухи, яку викорстовують як готовий корм для тварин.

NB: Найменша експортна виручка надійшла від галузі тваринництва. У 2021 році цієї продукції експортували на $1,4 млрд, що становить лише 5% загального експорту продукції АПК. Основою експорту продукції тваринництва стало м’ясо птиці.

Експерти зазначили, що імпортна виручка від агропродукції значно менша за експортну $7,7 млрд, що становить 11% всього українського імпорту. Найбільший обсяг імпортних поставок надходить до України у вигляді готової продукції. Минулого року її імпортували на $3,6 млрд , що складає 46% імпортної виручки продукції АПК.

Читайте також: У ЄС вступило у дію нове органічне законодавство — зміни стосуються і українських експортерів

Імпортна виручка від продукції рослинництва у 2021 році склала $2,1 млрд на 7% більше аналогічного показника 2020 р. В цьому сегменті найбільше імпортували фруктів та горіхів.

NB: Обсяг імпорту продукції тваринництва в 2021 році становив $1,6 млрд — це 21% українського імпорту агропродукції. Найбільше імпортовано риби.

Найменший обсяг імпорту серед всіх сегментів АПК продемонстрували жири та олії тваринного і рослинного походження. Їх Україна імпортувала на $0,4 млрд. Найбільше пальмової олії.

Експерти УКАБ підсумували, що за усіма напрямками зовнішньої торгівлі України спостерігається зростання виручки. Відбувається це як за рахунок збільшення обсягів торгівлі, так і за рахунок зростання цін на всі види продуктів харчування в світі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram