Українським фермерам бракує близько 2 млн тонн азотних добрив

Станом на січень-лютий 2022 р. дефіцит азотних добрив в Україні становить майже 2 млн тонн. У Європі — близько 7 млн тонн. Як повідомила пресслужба НААН України, про це розповів президент наукової організації, академік Ярослав Гадзало.

За його словами, далеко не всі аграрії зможуть внести необхідну кількість міндобрив у період весняних польових робіт. У таких умовах важко спрогнозувати цьогорічний врожай чи зберегти його хоча б на рівні 2021-го.

— 7 млн тонн — велика цифра для європейських країн. Тому імпортом звідти перекрити нестачу виробництва добрив українськими підприємствами буде дуже складно. Органічних добрив теж не вистачає, через зменшення поголів’я великої рогатої худоби, — зазначив Ярослав Гадзало.

НААН направила пропозиції до Мінекономрозвитку і Мінагрополітики щодо того, як можна забезпечити більш-менш стабільну роботу хімічної галузі, підприємств-виробників мінеральних добрив. Вважають, що проблему дефіциту добрив треба вирішити хоча б до кінця лютого, щоб агропромисловий комплекс міг стабільно працювати весь рік.

Ярослав Гадзло додав, що відповідно до закону 5600, селянин чи орендар землі має сплатити 1,4 тис. грн податку з 1 га паю. В цілому по Україні це приблизно 50 млрд грн. Він вважає, що ці кошти якраз можна спрямувати на забезпечення здешевлення мінеральних добрив.

Читайте також: Аналіз ринку мінеральних добрив – 2022: чи дійсно є дефіцит виробництва і що буде з ціною

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram