Українські науковці досліджують адаптацію худоби, врятованої з прифронтових територій

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-16
Українські агронауковці досліджують адаптацію худоби, врятованої з прифронтових територій. Про це GrowHow повідомила пресслужба Національної академії аграрних наук України (НААН).

У рамках дослідження представники Інституту біології тварин відвідали першу комунальну ферму України КП “Тарком”. На фермі зараз утримують корів двох порід — червона степова і чорна ряба.

Підприємство акцентує на молочних породах корів та проводить селекцію. Там завершують монтаж дійного обладнання, враховуючи специфіку безприв’язного утримання корів. Працюють з заплідненою худобою, чекають поповнення, підвищення надоїв та паралельно проводять ремонти та покращення в корівниках.

Метою роботи науковців є встановити та запропонувати оптимальний перелік фізіологічних показників організму тварин і їх продуктивності для контролю та профілактики негативного впливу екологічних та кліматичних чинників, змін умов навколишнього середовища західного регіону на адаптаційні процеси організму великої рогатої худоби переміщеної під час воєнного стану.

Читайте також: 5 важливих аспектів догляду за телям у перші дні життя — поради експерта

На ферму завітали завідувач лабораторії екологічної фізіології та якості продукції Інституту біології тварин НААН, кандидат ветеринарних наук Василь Каплінський та старша наукова співробітниця лабораторії, кандидатка сільськогосподарських наук Марія Цап.

— Національна академія аграрних наук України обрала для дослідження саме наше підприємство, як єдине комунальне фермерське господарство в Україні, яке опікується тваринами, врятованими від російських обстрілів. Під час візиту відбулася розмова щодо відновлення стану тварин після обстрілів, голоду, та жорсткого поводження, які тварини відчули у зоні бойових дій, — зазначили в адміністрації фермерського господарства “Тарком”.

На базі господарства надали прихисток для ВРХ, переміщеної зі сходу та півдня України. Тварин врятували з прифронтових ферм, які були зруйновані внаслідок ворожих обстрілів. Чимало з них мали травми й потребували тривалої реабілітації. У Дрогобицькій громаді на Львівщині корови отримали новий дах над головою, ветеринарну допомогу та якісне харчування. Однак пережитий стрес безпосередньо вплинув на рівень продуктивності корів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram