Аграрії закликають не виключати ЄСВ з довідки про податкову звітність

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-16
Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) звернувся до Державної податкової служби з проханням не виключати Єдиний соціальний внесок з довідки про податкову звітність, котра є необхідною для процесу бронювання працівників. Про це GrowHow повідомила пресслужба УКАБ.

27 січня 2023 року уряд затвердив постанову №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», яка передбачає новий порядок бронювання, зокрема за допомогою критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Члени УКАБ очікували цю постанову задля можливості бронювати працівників саме за цим порядком, який дозволяє компаніям здійснювати бронювання при:

  • відповідності трьом і більше критеріям критичної важливості для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, які визначені постановою;
  • наявності мобілізаційного завдання;
  • здійсненні виробництва товарів, виконанні робіт і наданні послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань.

Водночас одним з критеріїв визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, котра має перевищувати еквівалент €1,5 млн, визначений за середньозваженим офіційним курсом Нацбанку за той же період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство.

У випадку агробізнесу довідка видається органами Державної податкової служби України. Бізнес-спільнота розраховує на загальну суму всіх податків, зборів та платежів в тому числі і ЄСВ. Він є вагомим, особливо, для виробників-експортерів, що забезпечують робочі місця, сприяють надходженню валютної виручки в Україну і відповідно сплачують ЄСВ. УКАБ закликає Державну податкову службу не виключати Єдиний соціальний внесок з довідки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram