В Україні активно зростає  кількість горіхових садів. Якщо так буде і надалі, то країна має всі шаси зайняти лідерські позиції з вирощування горіхів. Про це повідомила пресслужба НААН України.

За словами завідувача відділу Інституту садівництва, кандидата с/г наук Віктора Соболя, в Україні промислове виробництво горіхів ведеться вже впродовж 10 років: почали з масового вирощування волоського горіха, а 6-7 років тому з’явились і перші плантації фундука.

— З одного боку, ця галузь в Україні молода, з іншого ж традиційна. Адже власні сорти були створені ще в 1960-х роках. Однак культура горіхівництва певний час була недооцінена. За рівнем споживання горіхів ми все ще відстаємо від багатьох європейських та арабських країн, зазначив Віктор Соболь.

Водночас він додав, що, завдяки програмам підтримки садівництва в Україні, у вирощуванні горіхових садів з’явився прогрес. Ідеться переважно про волоські горіхи та фундук. Як повідомили у НААН, на сьогодні фундуком в Україні засаджено 2000 га. Вже за 3-4 роки з них можна буде збирати добрий врожай.

Додамо, що максимальна врожайність фундука сягає 2-2,5 тонни, а при правильному зрошуванні й живленні ґрунту органічними речовинами до 3 тонн з гектара. Таким чином, у найближчій перспективі Україна зможе вирощувати до 6 тис. тонн фундука.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram