ФАО доставила набори насіннєвої картоплі для 17 740 домогосподарств у десяти областях України. Таку підтримку надали для того, що господарства могли вчасно посадити картоплю і зібрати урожай. Про це повідомив відділ комунікацій ФАО в Україні.

Кампанію здійснили за фінансової підтримки Європейського Союзу та Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації. За словами голови офісу ФАО в Україні П’єра Вотьє, зараз критично важливо допомогти як великим, так і малим українським фермерам.

Загалом за останні тижні ФАО доставила 862 тонни насіннєвої картоплі для осіб, що потребують допомоги. Сім’я або домогосподарство отримали по 50 кілограм насіннєвої картоплі. Восени з них можна буде зібрати близько 600 кілограмів картоплі. Допомагали формувати списки отримувачів допомоги, розподіляти допомогу, моніторити та взаємодіяти із громадами місцева влада та партнери-виконавці на місцях.

Завдяки співпраці з ФАО ми доставили 2,5 тонни картоплі до Рудківської об’єднаної територіальної громади у Львівській області. Допомогу отримали 50 домогосподарств, які прийняли внутрішньо переміщених осіб, розповів голова управи Львівської Аграрної палати (партнера-виконавця ФАО) Ігор Вуйцик.

Загалом на Львівщини, допомогу близько 15 тонн насіннєвої картоплі отримали 300 домогосподарств. 30 наборів роподілии серед сімей у селі Хлопчиці, що у Рудківській ОТГ. У ньому зараз проживає понад 150 внутрішньо переміщених осіб.

Також насіння картоплі отримали 3 690 домогосподарств із Дніпропетровської області. Частину з них доставили до 41 села Верхньодніпровської ОТГ, мешканці яких приймають 2 685 внутрішньо переміщених осіб.

Найближчими тижнями ФАО надасть 3 700 домогосподарствам (9 600 осіб) багатоцільову грошову допомогу. Також ще понад 14 600 сільських сімей (38 000 осіб) отримають набори для вирощування овочів з метою відновлення виробництва харчових продуктів для споживання та продажу. Ми також плануємо розподілити свійську птицю та підтримати вразливих виробників тваринництва через надання кормів для тварин та вітамінно-мінеральних добавок. З більшими ресурсами ми зможемо охопити більше людей у вразливих сільських районах України, розповів П’єр Вотьє.

ФАО закликає виділити $115,4 млн для надання підтримки 979 320 дрібним фермерам та середнім виробникам до кінця грудня 2022 року. На сьогодні ФАО вже отримала $11 млн. Фінансові внески зробили Австралія, Бельгія, Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), Європейський Союз, Український гуманітарний фонд, Фонд Луї Дрейфуса, Франція, Центральний фонд реагування на надзвичайні ситуації та Японія.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram