Українська науковиця отримала стипендію від ЄС для дослідження можливостей післявоєнного відновлення ґрунту

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-23
Консорціум MSCA4Ukraine надав стипендії 124 науковцям/ицям з України. Про це GrowHow повідомила пресслужба Національної аграрної академії наук України (НААН).

Однією зі стипендіаток є фахівчиня НААН Наталія Прозорова. Вона працюватиме у проєкті “LANDMARC” від EU Horizon 2020. Її темою є “Підвищення стійкості українського сільського господарства для післявоєнного відновлення ґрунту та пом’якшення викидів вуглецю”.

Наталія Прозорова має ступінь кандидатки економічних наук. Вона є старшою науковою співробітницею відділу інноваційної економіки, зовнішніх зв’язків та інформатизації наукових досліджень ННЦ “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського”. Над проєктом вона працюватиме спільно з партнерами.

— Отримання стипендії для мене є можливістю продовжити свої дослідження спільно із партнерами з країн ЄС на базі ННЦ “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського” у взаємозв’язку із його науковцями. Таким чином, є змога підтримати провідних науковців інституту, комерціалізувати їхні наукові розробки, здійснити ширші дослідження та спільно розробити дієву стратегію інтеграції наукових інструментів і нових ділових практик. Стипендія забезпечує розширення можливостей щодо співпраці та обміну досвідом з науковою міжнародною спільнотою. Відтак і подальшому укріпленню міжнародних зв’язків науковців України, — зазначила Наталія Прозорова.

Консорціум MSCA4Ukraine запущений у вересні 2022 року. Він є частиною відповіді ЄС на вторгнення російської федерації в Україну. Проєкт дає змогу переміщеним дослідникам та дослідницям з України продовжувати свою роботу в академічних і неакадемічних організаціях у країнах-членкинях ЄС та країнах, асоційованих з Horizon Europe.

— Ініціатива MSCA4Ukraine є ще одним доказом нашої солідарності з українським народом. Ми пишаємося тим, що 124 науковці зможуть продовжувати свою дослідницьку роботу та отримають доступ до навчання, навичок і можливостей кар’єрного розвитку. Ми сподіваємося, що вони зможуть зробити внесок у відбудову своєї рідної країни після закінчення війни, — прокоментувала єврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель.

У НААН зазначили, що війна в Україні посилила руйнування ґрунту, зробила землю непридатною для сільського господарства та вплинула на продовольчу безпеку світу. Тому пошук ефективної післявоєнної стратегії для відновлення та накопичення вуглецю в сільськогосподарських ґрунтах є важливим.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram