Експорт соків з України за підсумками січня-серпня 2019 року становив $ 62,7 млн, що майже на 60% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Разом з цим імпорт зазначеної продукції в Україні скоротився і склав $ 23 млн, що на 18% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Сальдо торгового балансу позитивне і становить $ 39,8 млн, тобто Україна є нетто-експортером соків.Основним покупцем українських соків стали США, куди було поставлено соків на $ 25,6 млн, що становить 40,8% від усього експорту соків з України. В Австрії поставили 13,1% (більше $ 8 млн), а в Канаду 12,7% (майже $ 8 млн).

Серед товарної структури соків України більше експортувала яблучного соку 64,9 тис. Т (91,2% від загального експорту) і томатного – 3,1 тис. Т (4,4%).

— Скорочення імпорту соків свідчить про те, що Україна поступово витісняє іноземних конкурентів з внутрішнього ринку, заповнюючи його власною продукцією. Водночас нарощування експорту закріплює позиції України на світовому ринку, — відзначають в УКАБ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram