Україна є третім у світі експортером кукурудзи після США і Бразилії. Про це повідомив генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт», к.е.н Сергій Феофілов в інтерв’ю виданню «УкрАгроКонсалт».

Він зазначив, що протягом п’яти з половиною місяців поточного сезону поставки української кукурудзи в ЄС становлять 4,4 млн т, що на 123% перевищує минулорічний показник.

— Україна потіснила на європейському ринку другого найбільшого постачальника — Бразилію, частка якої знизилася на 10%, а обсяги поставок скоротилися майже на 400 тис. т, — розповів Сергій Феофілов.


Він також підкреслив, що в країні розширюються елеваторні потужності. Цьому сприяла і державна підтримка.

— В результаті, незважаючи на рекордний урожай і зернових і олійних, вперше за багато років кукурудза була зібрана практично в повному обсязі і не залишається зимувати на полях. Раніше до 5-10% посівів залишалися неприбраними до настання зими, — додав Феофілов.

Експерт каже, що в Україні у зернового експорту є і проблемні місця.

— «Каменем спотикання», як завжди, стала українська логістика, яка в умовах рекордного врожаю не справлялася з оперативної транспортуванням зерна на елеватори і в порти. Другим «проблемним місцем» були потужності зі зберігання, особливо в розпал збирання рекордного врожаю кукурудзи та соняшнику, — підсумував Сергій Феофілов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram