Станом на кінець грудня було експортовано 37,4 тис. nонн заморожених ягід, що на 34% перевищувало показники попереднього сезону.

Аналітики EastFruit, відзначають, що експорт заморожених ягід за перші сім місяців сезону 2018/19 року (червень-травень) вже майже зрівнявся з експортом за весь попередній сезон. Станом на кінець грудня було експортовано 37,4 тис. Тонн заморожених ягід, що на 34% перевищувало показники попереднього сезону. При цьому за весь попередній сезон було експортовано 38,2 тис. Тонн, тому рекорд експорту за сезон вже точно буде оновлено за підсумками січня 2019 року.

— Ми прогнозуємо, що в уже за підсумками січня 2019 року загальний експорт заморожених ягід з України за поточний сезон вперше в історії перевищить 40 тис. тонн. При цьому, за підсумками всього сезону, експорт заморожених ягід може перевищити 50 тис. тонн, — вважає Федір Рибалко, директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА). — З урахуванням обсягів експорту свіжих ягід, загальний обсяг експорту може досягти навіть 60 тис. тонн, а загальна виручка від експорту свіжих і заморожених ягід — вперше наблизиться до $ 100 млн. І це, звичайно ж, не межа — розвиток ягідного бізнесу в Україні тільки починається, і перспективи у нас величезні, особливо по лохині, малині, ожині і суниці садової, — продовжує Федір Рибалко.


Головним ринком збуту заморожених ягід українського виробництва є Польща, на яку припадає близько 40-45% всіх закупівель. Однак приріст експорту продукції в Польщу в поточному сезоні виявився не таким істотним як в Литву і Чехію, який стали закуповувати майже в два рази більше заморожених ягід українського виробництва. Нарощують імпорт з України також Німеччина і Латвія, а ось Італія, Франція і Бельгія дещо знизили обсяги закупівель українських заморожених ягід.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram