Україна увійшла в 10-ку країн з найбільшими площами під лохиною

У рейтингу 10 найбільших країн за площами плантацій лохини від Міжнародної асоціації з лохини (IBO) за 2022 рік Україна посіла 8-е місце, випередивши таких великих експортерів цієї ягоди, як Іспанія та ПАР. Про це повідомив EastFruit.

Цікаво, що очолив рейтинг Китай, який є нетто-імпортером лохини. Там площі під ягодою оцінили у 69 тис. гектарів. Однак завдяки об’ємному внутрішньому ринку Китай споживає самостійно всю вирощену продукцію.

Друге місце посіли США, де площі лохини досягають 48,1 тис. га. Найбільші світові експортери лохини — Чилі та Перу — зайняли, відповідно, третє та четверте місця з 18,8 та 16,9 тис. га відповідно. На п’ятому місці Канада — 12,1 тис. га лохини.

Читайте також: Цьогоріч Україна побила власний рекорд з експорту лохини

Зазначимо, що всі десять провідних країн світу за площами лохини у 2021 році нарощували площі. Лідерами за темпами приросту були Китай, Перу та США. У Китаї площі впродовж року зросли на майже 9 тис. га, у Перу — на 3,2 тис. гектарів, у США — на 2,9 тис. га. Польща у 2021 році висадила додатково півтори тисячі гектарів лохини, а Україна — близько 1 тис. га.

— До десятки країн з найбільшими площами під лохиною підбираються Сербія та Грузія. Активно розширюються площі під ягодою також у Марокко, Румунії, Новій Зеландії і навіть деяких країнах Субсахарської Африки, — розповів економіст ФАО Андрій Ярмак. — Зокрема, Зімбабве вже входить до двадцятки найбільших експортерів свіжої лохини у світі.

Експерт також зазначив, що, незважаючи на великі площі під лохиною, Україна дещо відстає за врожайністю від багатьох інших країн із м’якшим кліматом. Проте, при цьому, українська лохина відрізняється високими смаковими якостями завдяки унікальним ґрунтово-кліматичним умовам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram