Україна та Польща збудують транскордонний трубопровід для експорту олії

Фото: Міністерство агарної політики та продовольства України
Україна та Польща домовилися про будівництво трубопровду для транспортування української соняшникової олії до порту Ґданська. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу підписали Мінагрополітики та Мінінфрактурктури України з Міністерство сільського господарства та розвитку села та Мінінфраструктури Республіки Польща.

Найближчим часом створять робочу групу для напрацювання технічних характеристик та умов будівництва трубопроводу та двох терміналів.

— Останні пів року ми активно працювали над нарощенням обсягу експорту української с/г продукції через спільні пункти пропуску з Польською Республікою. Ми також працюємо над скороченням черг на українсько-польському кордоні, — зазначив Міністр агрополітики України Микола Сольський.

Додамо, що до повномасштабного вторгнення росії українська соняшникова олія експортувалась до 107 країн світу, а найбільші її споживачі розташовані в Європі (37%), Південно–Східній Азії (29%) та Азії (14,9%).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram