Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський обговорив можливості експорту зерна з України через Клайпедський порт з міністром сільського господарства Литви Кястутісом Навіцкасом та єврокомісаром із сільського господарства Янушем Войцеховським. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

На сьогодні в Україні залишилося 20 млн тонн зерна торішнього врожаю. Воно передбачене на експорт і для внутрішнього споживання не потрібне. У мирний час Україна експортувала 5 млн тонн зерна у місяць, але через блокування українських морських портів у березні вдалося вивезти залізницею, авто та дністровським портовим шляхом лише 200 тисяч тонн.

Наразі ми шукаємо можливості для перевезення українського зерна через литовські та латвійські порти. Потенціал порту не викликає сумнівів. Залізниці викликають занепокоєння. У Польщі рейки вужчі, ніж в Україні, Литві та Латвії, зазначив Кястутіс Навіцкас.

Януш Войцеховський зауважив, що порушення експортного маршруту України на Близький Схід та Північну Африку є серйозною проблемою. Існують побоювання, що перебої з постачанням пшениці можуть спричинити деяку напруженість та проблеми у цих регіонах. Від додав, що дуже важливо підтримати Україну, забезпечивши альтернативні експортні коридори, наприклад через Польщу, порти Балтійського моря, Литву, Клайпедський порт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram