В регіональних умовах Україна не може фізично закритися від російських товарів стіною. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, якщо ситуація з безпекою погіршуватиметься, то київська влада посилить торгове ембарго «до певного рівня».


— Думаю, що до максимального рівня торгового ембарго з Росією ми вже дійшли. Це факт, з яким я живу, — торгівля все одно існуватиме, — заявив Качка.

Український політик зазначив, що ні Росія, ні країни-учасниці Євразійського економічного союзу не можуть до кінця обходитися без української продукції. Качка додав, що попит залишається на дефіцитні товари, щодо яких раніше були зняті обмеження.

— Так сталося, наприклад, з колісними парами для вагонів. Росія намагалася обмежити цю позицію через антидемпінгове мито. Але Білорусь і Казахстан сказали, що це, може, і «добре» — обмежувати українців, але нам потрібно, щоб вагони їздили, — пояснив політик.

Він заявив, що коли мова йде про державну безпеку, то говорити про повне ембарго можна. Однак наголосив, що як українське, так і російське суспільство не можуть «звести нездоланну торгову стіну», оскільки торгівля все одно піде через треті країни.

У серпні Федеральна митна служба Росії опублікувала статистику, яка свідчить про зменшення обороту зовнішньої торгівлі між Росією та Україною за перше півріччя 2019 року на 2,13 відсотка. Скорочення відбулося за рахунок зниження українського експорту на 10,7 відсотка, до 2,421 мільярда доларів. Росія, навпаки, наростила поставки в Україну на 2,64 відсотка, до 4,526 мільярда доларів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram