Попри несприятливі погодні умови, зокрема посуху в літні місяці, до якої потроху звикають у центральних регіонах, аграрії Полтавщини гідно завершують сільськогосподарський рік. Про це пише «Урядовий кур’єр».

Намолотили майже 6 мільйонів тонн зерна, а ще ж у полі підлягають збиранню 70 тисяч гектарів кукурудзи із посіяних 660 тисяч гектарів.Вже зібрали сою й соняшник, урожайність якого вища, ніж торік. Намолотили майже мільйон тонн соняшнику. Погода дає змогу до морозів закрити зяб і підготувати ґрунт під посів цукрових буряків.

Цукрових буряків ми цьогоріч накопали більш як мільйон тонн. Урожайність — 42,5 т/га.

Щодо гречки, то її посіви у порівнянні з минулим роком зменшено. На тисячу гектарів менше — 2,7 тисячі гектарів посіяли в області й жита. Ці культури не вигідні бізнесу.

Проте вартість сільгосппродукції цього року ентузіазму в аграріїв не викликає.

— Нині ціна на зерно на 20—30% нижча, ніж очікували. Ми уважно проаналізували ситуацію на світовому ринку зерна, але не побачили жодних підстав для такого різкого коливання цін. Неврегульованість у цих питаннях негативно позначається на вітчизняному сільгоспвиробництві, — зазначив Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram