Міжнародний валютний фонд (МВФ) не вказує Україні, що потрібно зробити в питанні земельної реформи, проте він зацікавлений в тому, щоб на селі розвивався бізнес для малих і середніх фермерів, щоб підвищити добробут людей в Україні. Про це розповів за підсумками зустрічей у Вашингтоні міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, повідомляє «Укрінформ».Більшість зустрічей (у Вашингтоні – ред.) фокусувалися на підтримку середніх і малих фермерів, як їх можна підтримувати фінансово, як можуть міжнародні організації допомогти, яку форму це може прийняти: наприклад, компенсація процентних ставок або гранти, — розповів про хід переговорів український міністр.

Він уточнив, що поняття «грант» в даному випадку означає, наприклад, 20-відсоткову доплату з боку держави або фінансової організації для людини, яка хоче купити землю в Україні.

У них (у МВФ – ред.) дуже велика зацікавленість, щоб реформа пройшла так, щоб на селі був створений бізнес. Оскільки, якщо від реформи не виграють малі власники землі та малі фермери, то це не та реформа, яка потрібна Україні, — підкреслив Милованов, додавши, що це також мета та української сторони.

За його словами, в МВФ хочуть, щоб Україна стояла на ногах самостійно, «тому дуже велика зацікавленість з точки зору розвитку середнього і малого бізнесу на селі».

— Вони не просять нас нічого зробити по ринку землі, вони запитують, що ми будемо робити для того, щоб економіка росла, — підкреслив Милованов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram