Численні хвороби негативно впливають на майбутню врожайність озимих зернових культур та ріпаку: у різні роки втрати врожаю від завданої ними шкоди можуть становити від 10% та більше.
Для уникнення майбутніх втрат врожаю експерти UKRAVIT радять приділити особливу увагу захисту посівів озимини від хвороб восени.

— Восени озимі зернові потерпають від борошнистої роси, септоріозу, іржі, церкоспорельозної та гельмінтоспоріозної гнилей; на ріпак озимий же чатують борошниста роса, фомоз, склеротиніоз, альтернаріоз, циліндроспоріоз. Окрім прямої шкоди, за несвоєчасного чи недостатнього контролю їх збудники можуть перезимовувати на культурних рослинах, рештках бур’янів чи падалиці зернових і продовжувати шкодити озимині вже після відновлення вегетації. Тому для максимального захисту я б рекомендував уже з осені застосовувати контактно-системні фунгіциди: шляхом різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють максимально широкий спектр хвороб озимих зернових і ріпаку та забезпечують культурним рослинам пролонгований захист, — зауважив Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.


Щоб гарантовано захистити свої посіви, він радить застосовувати фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафон, 125 г/л). Препарат характеризується профілактичними та лікувальними властивостями. Шляхом поєднання діючих речовин контактної та системної дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу найшкідливіших збудників грибкових хвороб на тривалий термін. Рекомендована норма застосування для посівів озимих зернових культур — 0,6-1,0 л/га, для ріпаку озимого — 0,6-0,8 л/га. Препарат можна вносити як за перших ознак прояву хвороб, так і профілактично.

Зручним є й те, що фунгіцид сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами, окрім лужних, тож може застосовуватись у бакових сумішах. Це в поєднанні із високою ефективністю дії робить Дезарал Екстра економічним і рентабельним рішенням для захисту посівів озимих зернових та ріпаку від хвороб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram