Європейська комісія не поновила дозвіл на використання інсектициду тіаклоприд з групи неонікотиноїдів і зобов’язала країни Європейського Союзу до 3 серпня 2020 року відкликати дозволи на засоби захисту рослин, що містять тіаклоприд. При наявності запасів таких ЗЗР, європейські аграрії мають право їх використовувати до 3 лютого 2021 року.

Європейські фермери тіаклоприд найбільше використовували для боротьби зі шкідниками на озимому та весняному олійному ріпаку і картоплі. Рішення Єврокомісії обумовлене тим, що разом із знищенням шкідників, речовина завдає шкоди також бджолам і джмелям, погіршує їх розмноження і послаблює імунну систему. Єврокомісари тіаклоприд також визначили токсичним для людини і зазначили, що речовина в дуже великій концентрації накопичилася в ґрунтових водах.

Нагадаємо, що раніше єврокомісари також заборонили використовувати на відкритому повітрі інші інсектициди неонікотиноїдної групи, зокрема, імідаклоприд, тіаметоксам і клотіанідин. Також найближчим часом у ЄС можуть повністю заборонити препарати на основі хлорпірифосу та метилхлорпірифосу як такі, що негативно впливають на здоров’я людей та нормальний фізико-психічний розвиток дітей.

Підготувала Наталя Кузьо

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram