У сезоні-2018/19 урожай яблук в країнах Євросоюзу може перевищити рекордні показники за останні 10 років. Такі прогнози в рамках конференції Prognosfruit, яка відбулася у Варшаві 9 серпня, озвучили представники Всесвітньої асоціації виробників груш і яблук (WAPA).

За попередніми оцінками асоціації, в поточному сезоні валовий збір яблук у ЄС становитиме 12,6 млн тонн, що відразу на 36% більше, ніж у попередньому сезоні, і на 3% перевищує середні показники за останні п’ять років.

Настільки різке зростання показників представники WAPA пояснюють відновленням виробництва яблук в європейських країнах. Нагадаємо, що в минулому році урожай цих фруктів в Євросоюзі впав до рекордного мінімуму і склав всього 9,251 млн тонн. Пов’язано це було із зворотними заморозками в другій половині квітня і початку травня. У цьому ж сезоні, за словами експертів, погодні умови досить сприятливі для врожаю: зима була досить м’якою, заморозків в другій половині весни не спостерігалося, а втрати від граду мінімальні.При цьому аналітики асоціації відзначають, що наразі пропозиція яблук на європейському ринку досить обмежена. Запаси в місцевих господарствах вже вичерпані, а імпортна продукція представлена ​​тільки яблуками з країн Південної півкулі, які завозяться в невеликих обсягах. Таким чином, садівники ЄС можуть розраховувати на непоганий старт сезону. Також експерти очікують активний попит переробних підприємств на яблука.

Однак, в той же час, вони підкреслюють, що на сьогодні багато країн Європи потерпають від аномальної спеки і посухи, що може негативно позначитися як на калібр яблук, так і на обсязі виробництва. Тому вони не виключають, що вже найближчим часом початкові прогнози будуть переглянуті з урахуванням впливу погодних умов.

За матеріалами “АПК-Інформ: овочі та фрукти”

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram