Європейська Комісія прийняла рішення не відновлювати схвалення діючих речовин фунгіцидів хіноксифен, пропіконазол і гербіциду флуртамон.

Затвердження активної речовини хіноксифену в ЄС закінчується 30 квітня 2019 року. При подачі заявником на відновлення схвалення хіноксифену, регулюючі органи провели оцінку активної речовини і, зокрема дійшли до висновку, що вона є дуже стійким забруднювачем.Заявник представив свої коментарі, які були ретельно вивчені. Однак, незважаючи на аргументи, висунуті заявником, побоювання і ризики, пов’язані з речовиною, не могли бути усунені.

Що стосується флуртамону діючої речовини гербіцидів, то наглядові органи теж виявили певні проблеми. Зокрема, вони прийшли до висновку, що неможливо виключити мутагенний потенціал флуртамону на основі наявної інформації та що оцінка ендокринних властивостей не може бути завершена на основі наявних досліджень.

Нарешті, пропіконазол звинуватили в забрудненні підземних вод метаболітами цієї активної речовини фунгіцидів, навіть при застосованні препаратів двічі на рік. А оскільки пропіконазол віднесли до ендокринних руйнівників, то і підвищена концентрація його метаболітів в ґрунтових водах апріорі викликає занепокоєння у регулюючих органів.На думку Комісії, держави-члени повинні відкликати дозволи на продукти, що містять пропіконазол, до 19 червня 2019 року, а пільговий період, наданий державами-членами, закінчується не пізніше 19 березня 2020 року.

Держави-члени повинні відкликати дозволи на застосування хіноксифену і флуртамону не пізніше 27 червня 2019 року. Пільговий період, що надається державами-членами, закінчується не пізніше 27 березня 2020 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram