Вже на наступному пленарному засіданні Європейського Парламенту, яке відбудеться 15 квітня 2019 року в Страсбурзі, повинно відбутись голосування за нову директиву щодо вирощування без оранки.

Ця директива є частиною Європейської стратегії захисту ґрунтів. Згідно з домовленостями сторін, яких було досягнуто, країни-члени Європейського Союзу будуть змушені впроваджувати правила та рішення, що забороняють повне використання плугів європейськими фермерами не пізніше 2030 року. Заборона не стосуватиметься тільки дослідницьких цілей.



У Європарламенті переконані, що така зміна способу вирощування дозволить заощадити до 30% палива, яке використовується в сільському господарстві, що значно сприятиме зменшенню забруднення навколишнього середовища. Ще одним плюсом для запровадження обов’язкового відходу від оранки є економія часу фермерів, яка згідно з експертними розрахунками становитиме близько 20%. Як підкреслили представники Європейської Комісії, це дозволить підвищити конкурентоспроможність європейського сільського господарства на світових ринках і сприятиме економічному зростанню. З іншого боку, представники екологічних організацій підкреслюють, що завдяки цій зміні рівень ґрунтового життя, головним чином земляних черв’яків, значно збільшиться, що сприятиме підвищенню родючості ґрунтів та зменшенню споживання мінеральних добрив.

Для того, щоб заохотити фермерів якнайшвидше змінити технологію вирощування, Європейська Комісія в новому бюджеті Спільної сільськогосподарської політики 2020-2027 резервує десятки мільярдів євро, які будуть використані для спеціальних стимулів для фермерів відійти від плуга та вирощувати без плуга (включаючи вирощування способом прямого посіву). Ці субсидії будуть дегресивними: у 2020-21 рр. вони становитимуть 100%, 2022-23 р.  75%, 2024-25 р.  50% і 2026-2030 р. 25% від узгодженої суми.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram