У ЄС дедалі частіше у рецептурах кормів кукурудзу замінюють на пшеницю та ячмінь

Редакція GrowHow.in.ua   2023-04-25
Єврокомісія прогнозує, що країни ЄС цього року засіють кукурудзою 8,52 млн га. Це на 330 тис. га менше від показника 2022 р. та на 725 тис. га — від рівня 2021 р.

Як зазначили у GrainTrade, на думку деяких європейських аналітиків, площі під кукурудзою у ЄС скоротяться через те, що фермери цього року надто пізно почали її сіяти.

Найбільше зменшення площі під кукурудзою очікують у Німеччині, Франції, Італії, Болгарії, Польщі та Румунії. Проте в разі сприятливої погоди урожай кукурудзи може біти більшим, ніж у посушливому 2022 р. Торік посіви кукурудзи в ЄС майже засохли на полях, тому урожай став найменшим з 2007 р.

Ще одною причиною зменшення площ під кукурудзою є розширення площ під ріпаком та озимими зерновими. Крім того, європейські фермери розраховують на посухостійкі культури, наприклад, соняшник, або на високомаржинальні, як соя. У країнах, що межують з Україною, фермери враховують і чинник значної конкуренції з дешевим українським зерном.

Проте визначальним чинником залишається погода. Більшість країн ЄС страждають від дефіциту вологи. У разі достатньої кількості вологи аналітики сподіваються на відновлення виробництва кукурудзи до рівня 65,3 млн тонн.

Читайте також: Порятунок вітчизняного АПК —  заводи із глибокої переробки кукурудзи

Водночас значне скорочення поголів’я худоби в ЄС, спалахи пташиного грипу та висока інфляція зменшують споживання м’ясних та молочних продуктів, а значить, і потребу в кормах для тварин, зокрема й в кукурудзі. Через високі ціни на кукурудзу в ЄС останнім часом в рецептурах кормів її все більше замінюють пшеницею та ячменем, особливо в країнах, що торік зібрали низький урожай.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram