У виноградних насадження в Україні активно накопичуються шкідники і хвороби

Фахівці Інституту виноградаства і виноробства ім. В.Є Таїрова рекомендують провести фітосанітарні обстеження виноградних насаджень для визначення рівня зимуючого запасу збудників хвороб та шкідників.

Такий аналіз дасть змогу скласти схеми захисних заходів кожного виноградного насадження. Відповідно, дозволить значно скоротити витрати на захист винограду у 2023 році.

Науковці розповіли, що станом на початок жовтня фітосанітарний стан виноградних насаджень в Україні задовільний. Однак цьогорічна погода сприяла накопиченню шкідників та інфекційного запасу хвороб. Без необхідного догляду це може негативно позначитися на фітосанітарному стані виноградників у наступному році.

Зокрема, триває розвиток і накопичення інфекційного запасу оїдіуму та сірої гнилі. Лабораторні аналізи відібраної лози вказують на високий рівень інфекційного запасу чорної плямистості, антракнозу, альтернаріозу та інфекційного усихання (переважно еутіпозу). Для уникнення накопичення і збереження патогенних організмів та захисту лози в осінній період, фахівці радять видалити уражені хворобами грона і до опадання листя обробити кущі 3–5% розчином мідьвмісного препарату або 3% розчином мідного купоросу в баковій суміші з азотними добривами.

Мідний купорос є контактним препаратом широкої дії, викорінює практично всю фітопатогенну інфекцію і проявляє акарицидну дію. Спільне застосування мідного купоросу з азотними добривами створить кисле середовище, що сприятиме прискоренню процесів розкладання рослинних залишків та обмеженню розвитку і збереженню зимуючих стадій шкідників і хвороб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram