У Всесвітньому сховищі насіння сільськогосподарських культур за десять років зібрали вже мільйон зразків насіння різних культур. У понеділок сховище отримало понад 70 тисяч нових культур, які суттєво збільшили його колекцію.

Як зазначає BBC, до колекції пожертвували насіння рису, пшениці, кукурудзи, унікальний сорт естонської цибулевої картоплі, а також ячмінь, який використовується для виготовлення ірландського пива. Таким чином кількість одиниць зберігання досягла 1 млн 59 тисяч 646.

— Кілька років тому ми не могли собі уявити, що колись досягнемо цієї позначки, — розповів, голова наукового відділу міжнародного фонду Crop Trust, створеного з метою збереження різноманітності культур, які використовуються в сільському господарстві Ханнес Демпенвольф.

Він зазначив, що зараз одна з трьох камер сховища майже вщент заповнена пакетами насіння.

Зазначимо, що Всесвітній банк-сховище насіння створили 2006 року під егідою ООН. Це зробили, аби зберегти посадковий матеріал всіх сільськогосподарських культур, що існують в світі.

Банк насіння також називають «Сховищем Судного дня», оскільки його завдання — не допустити знищення рослин внаслідок можливих глобальних катастроф, таких як падіння астероїда, ядерна війна чи глобальне потепління.

NB: Власний відсік у цьому банку рослин отримала кожна країна. Місця всередині достатньо для 4,5 млн зразків насіння. У червні 2017 року Україна передала до сховища на довічне зберігання унікальні сорти миронівської селекційної пшениці.

Сховище розташоване на 120-метровій глибині на висоті 130 м над рівнем моря в селищі Лонгйір. Банк обладнаний вибухостійкими дверима і шлюзовими камерами. Низька температура (-18 °C) і обмежений доступ кисню забезпечують низьку метаболічну активність і уповільнюють старіння насіння.

Біологи вважають, що в світі існує близько 2,2 млн різновидів сільськогосподарських культур, і всіх їх планують зібрати на Шпіцбергені.