Зазвичай Україна найактивніше експортує ріпак з липня по кінець вересня, оскільки трейдери намагаються відвантажити придбані обсяги до початку сезону експорту кукурудзи. Проте в поточному сезоні кількість експортерів суттєво зменшилася, а логістичні проблеми призводять до зупинки приймання ріпаку портами.

Зараз закупівельні ціни на ріпак виросли до максимальних рівнів 670-675 $/т або 20000-20700 грн/т з доставкою в порт, проте слідом за окремими переробниками закупівлю ріпаку зупинили ще кілька міжнародних компаній з огляду на неможливість придбання великих партій та складнощі з відвантаженням наявних в портах залишків через затримки суден. Місцеві переробники на тлі затримки поставок соняшника продовжують купувати ріпак, і ціни попиту з доставкою на завод вже виросли до 20400-20500 грн/т, наголошують аналітики Grain Trade.

Як і прогнозувалося, Україна зібрала 2,816 млн т ріпаку, з яких експортує 2,4-2,5 млн т. За оцінками трейдерів, на ринку залишаються невикупленими ще 400-500 тис. т ріпаку, але через невизначеність з цінами та прийманням вони будуть реалізовані найближчим часом.

Світові ціни на ріпак також залишаються високими. Листопадові ф’ючерси на ріпак на біржі Euronext вчора виросли на 2 €/т до 573,75 €/т або 681,6 $/т на тлі зниження прогнозів врожаю в ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram