На Запоріжжі сімейне господарство вирощує в тепличних умовах органічні лимони. Вирощуванням цитрусових Вікторія Цвирко займається уже протягом 20 років. У теплицях садівниці наразі налічується понад 100 тропічних дерев, пише fakty.ua.

Теплиці обладнані спеціальними печами, які обігрівають дерева взимку. Навесні плівку знімають і до осені екзотичний сад росте просто неба.— Однак нинішній теплою зимою обходимося без обігріву теплиць. Там зараз 5°С (в сонячні дні температура піднімається до 8°С) — для лимонів цього достатньо, — розповідає садівниця.

З її слів, сад вимагає догляду круглий рік. Взимку його полив проводять раз на місяць, влітку — щотижня, а якщо посуха, то частіше. Підживлення вносять наприкінці весни.

Основна частина дерев у теплиці сорту Мейєра. Цей різновид лимонів було створено шляхом природної гібридизації помело, мандарина і цитрона. Окрім цього, тут вирощують дерева сорту Ювілейний.

— Наші лимони значно дорожчі. Але у нас є постійні покупці — люди, які прагнуть харчуватися екологічно чистими продуктами. Урожай однієї теплиці відразу йде на продаж на ринку. Частина цих плодів передаємо в якості волонтерської допомоги. Друга теплиця особлива — водимо туди екскурсії, — ділиться Вікторія Цвирко.

Нагадаємо, у сімейному господарстві Сергія Герасимчука з Шепетівки, що на Хмельниччині також вирощують смородину, малину, журавлину, лимони та ківі. Окрім екзотичних дерев у господарстві вирощують квіти та саджанці дерев.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram