На сьогодні клоп шкідлива черепашка розмножується на 15-100% площ озимих та ярих зернових колосових культур у Степу та Лісостепу. Про це йдеться у фітосанітарному моніторингу Держпродспоживслужби.

За середньої чисельності усіх стадій (клоп, яйцекладка, личинки) у деяких регіонах шкідник заселив та пошкодив до 20% рослин культур.

— Прохолодна та дощова погода не сприяє масовому розвитку шкідника та стримує активне живлення фітофага у посівах озимої пшениці. Повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових відчутної шкоди рослинам завдає пшеничний трипс, який в допороговій чисельності заселив 5-25% (Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська обл.) рослин озимої пшениці за чисельності 3-10 (Миколаївська, Одеська обл.) імаго та 3-8 личинок на колос. Також у посівах озимих та ярих зернових колосових розвиваються та шкодять хлібні блішки, злакові мухи, попелиці, цикадки, які пошкодили 2-40% рослин. У Чернівецькій області 10-20% попелиць уражено ентомофторозом, — йдеться у повідомленні.

Спеціалісти Держпродспоживслужби радять, для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць варто проводити захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки, за умови наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів — за 4-6, в насіннєвому ячмені — 8-10, товарних — 20-25 личинок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram