Внаслідок збільшення виробництва Україна в поточному 2018/19 сезоні наростить обсяги експорту зерна на 8-9% порівняно з 2017/18 МР. Однак існує кілька особливостей сезону. Про це повідомили аналітик зернового ринку Марія Сич, “УкрАгроКонсалт“.

— Світовий попит на пшеницю продовжує стабільно зростати. У той же час скорочення пропозиції зерна в Росії, країнах Євросоюзу, Австралії викликає побоювання з боку імпортерів і провокує зростання цін навіть на початку сезону і в період збирання. В Україні найбільш схильний до зростання цін продовольчий сегмент, оскільки волога погода під час збирання пшениці привела до погіршення якісних показників, — зазначила Марія Сич.


З огляду на активний експорт пшениці з країни в 2017/18 маркетинговому році, в 2018/19 сезон Україна увійшла з історично мінімальними запасами. Це, в свою чергу, поряд зі зниженням виробництва пшениці в країні призвело до скорочення експортного потенціалу в 2018/19 сезоні майже на 10%.

Темпи експорту пшениці в першому кварталі сезону на 12% відстають від торішніх, що логічно, враховуючи менший експортний потенціал.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram