У серпні-жовтні Єврокомісія виділить допомогу для малих агро виробників України

Єврокомісія на прохання українського Уряду у серпні–жовтні виділить допомогу для малих с/г виробників.  Цей процес перебуває на завершальній стадії і вже найближчим часом Мінагрополітики презентує нові програми підтримки для малих фермерів. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Серед інших кроків для підтримки аграріїв в Україні від виділив створення Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Орган підготував Проєкт Плану з відновлення України за напрямом «Нова аграрна політика», що був презентований під час Конференції з питань реформ в Україні (URC 2022) у Лугано. Документ окреслює трирівневу модель і містить план дій в аграрному секторі на період воєнного часу, післявоєнного відновлення та подальшого розвитку

Читайте також: Уряд започаткував програму безповоротних грантів на переробку: як взяти участь

Заступник міністра зазначив, що найбільш актуальними для аграріїв сферами є збут продукції, її викуп державою або міжнародними партнерами, оподаткування, кредитування, забезпечення пальним.

— Два найскладніших напрями — це збут та викуп продукції. Усе, що ми заклали в нову аграрну політику, дасть позитивний ефект переробці, але це потребує декілька років. Тому продукцію потрібно експортувати. Ми чекаємо офіційних результатів щодо підписаного Меморандуму за портами і паралельно працюємо над розвитком перевалок через західний кордон. Зрозуміло, на нові експортні можливості одразу ж відреагує ціна. Сподіваємось, що цього тижня для українських аграріїв будуть позитивні новини, — наголосив Тарас Висоцький.

Стосовно оподаткування, то, за його словами, це складний компроміс, бо аграрії сплачують 90% саме місцевих податків. Тож, з одного боку, важливо підтримувати аграріїв, а з другого — мінімізація оподаткування буде значним ударом по бюджетах місцевих громад.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram