Основною проблемою для експорту пшениці на азійські ринки є заспоренність. Зокрема, сажка і фузаріоз вважаються карантинними хворобами в Японії і Таїланді. Для фітосанітарних служб виявлення навіть декількох спор збудників у партії є підставою, щоб визнати усю партію зараженою. Про це розповів президент Фітосанітарної Асоціації України (ФАУ) Владислав Седик, повідомляє Agroportal.ua.

— Сажка, амброзія — не є для нашої країни чимось особливим, але в Азії до карантинних організмів ставляться дуже строго. І це зрозуміло: у них там природні умови придатні тільки для одного — знищення врожаю і додаткові проблеми їм не потрібні, — пояснює Владислав Седик.

За даними ФАУ, в минулому сезоні фузаріозом було уражено 70% всієї пшениці в усіх регіонах. Таке поширення захворювання експерт пов’язує з якістю посівного матеріалу.

— Фермери вважають за краще розмножувати культури самостійно, обмінюватися посівним матеріалом першої, другої репродукції, розмножуючи шкідників і хвороби. Це, здавалося б, дрібне легковажність призводить до того, що ми втрачаємо ринки збуту. Одна тільки Індонезія купує у нас 2,5 млн т пшениці щороку, а могла б купувати більше, якщо б товар відповідав фітосанітарним вимогам. Ми хвалимося тим, що вміємо вирощувати пшеницю з дідів-прадідів, але дивлячись на отриманий результат і очікування експортних ринків, стає зрозуміло, що нам є куди рости. Ми не виробляємо те, що хоче отримати від нас світ, — зазначає Владислав Седик.

Експерт попередив, що країни ЄС, де вимоги до зерна були більш лояльні, ніж на азійському ринку, готуються переглянути фітосанітарні норми в бік посилювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram