Перша декада березня характеризувалася теплою для цього часу погодою з незначними опадами у вигляді мокрого снігу і дощу.

Середньодобова температура повітря перебувала в межах від 3,50С морозу до 6,50С тепла і перевищувала норму на 1-80С. Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася до 5-90С тепла, в південній частині країни до 10-150С, мінімальна в найхолодніші ночі знижувалася до 3-70С, а в північних і східних областях навіть до 8-120С морозу.

Незначні опади у вигляді мряки, дощу, мокрого снігу пройшли на всій території країни. Їх кількість, в залежності від регіону, становила від 2 до 8 мм. Тим часом, в Херсонській, Одеській, Миколаївській областях опадів не було.

Рослини озимих зернових культур на початку першої декади березня перебували в стані неглибокого зимового спокою, а в окремі дні, при перевищенні денними температурами позначки +50, зазначалося повільне проходження в них ростових процесів, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

В цілому, перезимівля озимих зернових культур відбувалася при задовільних погодних умовах протягом осінньо-зимового періоду не спостерігалося будь-яких загрозливих їм явищ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram