Ухвалення закону, який поновив відшкодування ПДВ українським експортерам сої, сприятиме збільшенню її вирощування та експорту. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
— 16 січня Верховною Радою прийнято у другому читанні законопроєкт №1210, яким, зокрема, поновлено відшкодування ПДВ українським експортерам олійних культур. Таке рішення прийнято з метою підтримки українських виробників сільськогосподарської продукції, збільшення виробництва ріпаку, сої та нарощенню експорту такої продукції на зовнішні ринки, — йдеться у повідомленні.

Документом передбачається запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

За даними Мінекономіки, скасування відшкодування експортного ПДВ у 2017 році мало негативні наслідки для малих сільгоспвиробників сої. Через неспроможність формувати експортні партії, вони були вимушені реалізувати свою продукцію посередникам за нижчою ціною. У підсумку вирощування сої та ріпаку для дрібних виробників, впевнені у міністерстві, стало збитковим та невигідним. В Україні вже спостерігається скорочення посівних площ під сою – у 2019 році засіяно 1,58 млн га сої, що на 8% менше ніж у 2018 році та на 21% менше ніж у 2017 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram