50-60 тис. грн — такою може бути орієнтовна ціна одного гектару землі сільськогосподарського призначення. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, в ефірі телеканалу ICTV. За його словами, мораторій на продаж сільгоспземель діятиме до тих пір, поки не буде проголосований закон про обіг земель сільгосппризначення

Натомість прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям, ймовірним є обіг землі між фермерами-українцями — фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства.  

На сьогодні триває створення електронного земельного кадастру, який готовий наразі на 70%. Впродовж наступного року його планують повністю заповнити. Також триває робота робочої групи при Міністерстві аграрної політики та продовольства України над формуванням моделі запуску ринку землі в Україні та розробкою відповідного законопроекту про обіг сільгоспземель.

Згідно з пропозицією уряду щодо проведення земельної реформи, власниками землі зможуть бути тільки громадяни України — фізичні особи, які можуть придбати до 200 га ріллі.