Про це заявив Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під час вебінару УКАБ «Уряд на зв’язку».

За словами Тараса Висоцького, агрострахування на сьогодні в пріоритеті Уряду, і цього тижня буде представлено законопроєкт по цьому напрямку. На агрострахування потрібно виділити мінімум 2 млрд грн з бюджету 2021 року, щоб отримати достатній ефект.

— Ідея запуску агрострахування в новому форматі дуже проста — Агростраховий пул не використовувати як інструмент, а робити платежі як через страхові компанії, так і через банки по відсотках за кредити. Наразі планується закріпити 50% компенсації страхової премії. Норматив по витратах на пшеницю становить 10-12-14 тис. гривень на гектар, в залежності від технологій. Тому розуміємо, що рівень страхування має бути 12%, — зазначає Тарас Висоцький.

Також Тарас Висоцький зазначив, що механізм отримання коштів має бути таким: потрібно оформити страховку, подати через страхову компанію або через банки звітність, і вже наступного місяця отримати 50% компенсації від держави. Все має відбуватись без пулів, комісій та можливостей вибирати кому давати, кому ні.

За його словами, на сьогодні є понад 20 підписаних меморандумів з банками, так само в планах підписати їх з низкою страхових компаній. Публічне обговорення планів в Уряді у напрямку агрострахування відбудеться вже цього тижня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram