У лютому імпорт свинини знизився у 2,6 рази

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-07
За даними митної статистики, імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини до України у лютому склав 743 тонни. У грошовому вимірі — $1,5 млн. Як повідомили GrowHow аналітики асоціації “Свинарі України”, це у 2,6 рази менше ніж місяцем раніше та є найнижчим показником за підсумками лютого з 2018-го.

Експерти зазначили, що підвищена активність імпортерів м’яса у лютому пов’язана з намірами м’ясопереробників сформувати запаси недорогої сировини. Тому підвищена конкуренція між українською та дешевшою закордонною продукцією у період сезонного послаблення реалізації посилює ціновий тиск.

Проте цьогоріч на ринку сформувалася інша ситуація: обмеженіша пропозиція свиней забійних кондицій підтримувала ціни закупівлі на високому рівні та відтермінувала їх послаблення на другу половину лютого. Тоді як ціни на свинину у ЄС росли з середини січня.

— Підтримувана меншою внутрішньою пропозицією, ціна свинини у ЄС розпочала рік із у півтора рази вищої позначки ніж у 2022-му. У лютому ціна європейської свинини продовжила сходження та встановила новий ціновий рекорд — €2,28 чи $2,42 за кілограм забійною масою. При цьому, середня ціна кілограма імпортованої у лютому свинини становила $2/кг. З огляду на істотність наведеної розбіжності та різноспрямований рух котирувань в ЄС та Україні, українським імпортерам дедалі важче було знаходити свинину за прийнятними для ринку цінами, — прокоментували в асоціації “Свинарі України”.

Сукупний імпорт свинини за перші два місяці року склав 2,66 тис. тонн. Це у 4,6 разів менше за обсяги зовнішніх поставок у січні-лютому минулого року. Фахівці вважають, що активація поставок з ЄС відбудеться за зближення європейських та внутрішніх цін на свинину. Доти надходження з країн Євросоюзу буде млявим, а високі витрати на доставку продукції з інших країн-постачальниць через їх віддаленість робить такі операції малоймовірними.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram