Польським роботодавцям дозволили перевіряти працівників на алкотестері

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-07
У Польщі набули чинності нормативні акти, які визначають принципи контролю за тверезістю на виробництві. Згідно з ними, зокрема, роботодавець тепер має право перевіряти працівників алкотестером. Про це GrowHow повідомила пресслужба польського уряду.

Відповідно до нового закону, роботодавець може запровадити перевірку на тверезість працівників, якщо це необхідно для забезпечення охорони життя та здоров’я або захисту майна.

Самостійно перевіряти працівників за допомогою алкотестера роботодавець може, якщо правилами внутрішнього розпорядку передбачено профілактичний контроль за тверезістю. В інших випадках перевірку проводитиме поліція. Такі ж правила діятимуть у разі підозри на вживання інших наркотичних речовин. Якщо тест на тверезість показує наявність алкоголю в організмі, то роботодавець не допускає працівника до роботи.

Зазначимо, що в Україні питання недопуску до роботи через сп’яніння регулюється п. 7 статті 40 Кодексу законів про працю України. Згідно з ним алкогольне, наркотичне чи токсичне сп’яніння є підставою для звільнення працівника з ініціативи роботодавця за грубе порушення трудової дисципліни, чим здебільшого і є поява на роботі у нетверезому або іншому подібному стані. Застосування дисциплінарних санкцій можливе не лише у тому випадку, коли працівник прийшов на роботу у стані алкогольного сп’яніння, а й коли вживає алкогольні напої під час робочого процесу.

NB: Працівник, який вживає алкоголь, наприклад, за кілька хвилин до закінчення робочого дня, теж вважається таким, що грубо порушує трудову дисципліну і несе за це відповідальність.

Верховний Суд України у п. 25 Постанови №9 роз’яснив, що нетверезий стан, наркотичне або токсичне сп’яніння можуть підтверджуватися як медичним висновком, так і іншими видами доказів (ст. 27 ЦПК України), яким суд має дати відповідну оцінку. А це означає, що для підтвердження цього достатньо показань свідків, які не суперечать один одному і викликають довіру. Стан сп’яніння слід засвідчити у той самий день.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram