Брати Косачі  вирощують виноград на Львівщині та розвивають фермерське господарство “Гроно Галичини”, повідомляє SEEDS.org.ua з посиланням на сторінку в Facebook сільськогосподарський консультаційний центр “Селянська Країна”.

Брати засадили 3 га землі на Жовківщині, але планують поступово збільшувати виноградник до 10 га. Зараз у винограднику Івана Косача понад 60 сортів, більшість з них — української селекції.

За словами фермера, виноград — це цікава культура, невибаглива для вирощування, якщо її повністю зрозуміти. З нею можна пів року працювати, а пів року — відпочивати.Якщо за виноградом правильно доглядати, то він може плодоносити до 150 років.

— Для інвестицій в один гектар виноградника потрібно від 200 до 250 тис. Грн. Оптимальна посадка: міжряддя 3 м, а між саджанцями 2 м. На Львівщині з одного гектара можна зібрати більш як 20 тонн винограду. На гектар йде 2000 кущів, а з одного куща збирають мінімум 10 кілограмів. Виноград тільки з третього року починає плодоносити, тому всі інвестиції повертаються за 3-4 роки, — йдеться в повідомленні.

Брати Косачі роботу в винограднику називають своїм захопленням, але сподіваються, що в майбутньому до їх заняття приєднаються діти. Тоді це буде вже сімейну справу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram