Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 4046 про стимулювання діяльності фермерських господарств.

Новоствореним (перші три роки існування) фермерським господарствам планують надавати допомогу з держбюджету в визначеному Кабміном розмірі. Законопроєкт також вводить держпідтримку фермерським господарствам, керівники яких мають вік до 35 років включно. Така грошова допомога надається коштом державного бюджету в розмірі та в порядку, який встановить Кабмін.

Крім того, проєкт закону пропонує дозволити фермерським господарствам-орендарям за письмовою згодою орендодавця зводити житлові будинки, будівлі та споруди, проводити багаторічні насадження, зводити водогосподарські споруди та меліоративні системи.

Учасники фермерського господарства отримають право передавати свої земельні ділянки у власність даного господарства. У статутний капітал господарства можна буде вносити земельні ділянки, що належать йому на праві власності або користування.

Документ також визначає коло одержувачів держпідтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств і створює однакові умови для всіх фермерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram