Згідно з останніми прогнозами ФАО, обсяг виробництва зернових у світі в 2018 році становитиме 2 601 млн т, що майже на 10 млн т більше, ніж очікувалося місяцем раніше, але все ще на 57 млн ​​т (2,1%) менше рекордного рівня 2017 року. Основна причина зміни прогнозу очікуване зростання виробництва пшениці в Канаді та Китаї, яке дозволить із запасом компенсувати прогнозоване зниження обсягів виробництва в Австралії та ЄС.

NB: Обсяг виробництва пшениці в 2018 році може становити близько 728 млн т, що на 4,3% нижче, ніж в 2017 році. У північній півкулі почалася сівба озимої пшениці під урожай 2019 року. В цілому сприятлива цінова кон’юнктура повинна стимулювати збільшення посівних площ в ЄС, Сполучених Штатах та Індії, при цьому несприятливі погодні умови можуть негативно відбитися на посівній в окремих регіонах Китаю і Пакистану.

Обсяг виробництва фуражного зерна в світі в 2018 році очікується на рівні 1 360 млн т, що на 2,2% нижче, ніж в 2017 році. При цьому, поточний прогноз був незначно скоректований у бік підвищення в порівнянні з його жовтневим значенням, головним чином внаслідок поліпшення видів на урожай кукурудзи, а також ячменю, прогноз збору якого залишається на найнижчому за останні шість років рівні.У країнах південної півкулі йде сівба фуражних зернових під урожай 2019 року. Попередні дані вказують на збільшення площ під кукурудзою в Південній Америці, чому сприяє активний експортний попит, а також в Південній Африці як внаслідок сприятливої ​​кон’юнктури, так і практики чергування культур. Разом з тим, певні побоювання щодо видів на урожай викликають можливі наслідки явища Ель-Ніньо.

Прогноз ФАО щодо виробництва рису в порівнянні з його жовтневим значенням був скоректований незначно.Наразі виробництво рису в 2018 році очікується на рівні 513,0 млн т, що на 1,3% вище, ніж в рекордному 2017 році. Приріст в основному пов’язаний з розширенням посівних площ внаслідок сприятливої ​​цінової кон’юнктури, а також меншими, ніж очікувалося, втратами в результаті несприятливих погодних умов, особливо в Азії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram