Перша декада листопада була доволі теплою з незначними опадами і ранковими туманами, а середньодобова температура повітря коливалася в межах від 5 до 12,5 С. Незначні дощі місцями пройшли тільки в північних і східних регіонах, їх кількість становила від 0,2 до 17 мм, на решті території країни було сухо.

Дощі, що пройшли впродовж третьої декади жовтня, поповнили вологозапаси ґрунту, але в багатьох областях опадів було недостатньо для повного насичення ґрунту вологою. Разом з тим, незважаючи на істотний дефіцит опадів, тумани, рясні роси, висока відносна вологість повітря підтримували зволоження верхніх шарів ґрунту на задовільному рівні, за винятком Херсонської, Одеської та Миколаївської областях, де тривала посуха. Про це повідомляють в Украгроконсалт.

Згідно з прогнозом погоди, до середини листопада рівень середніх добових температур дозволить озимим культурам повільно вегетувати майже по всій території країни. Однак цього тижня синоптики прогнозують похолодання і перші мінусові температури по всій території країни. Відтак, озимі переходитимуть до перезимівлі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram