У 2022 році експорт української органіки до ЄС та Швейцарії зріс на 13%

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-16
За останні роки Україна стала важливою постачальницею органічних продуктів до ЄС. Загальна сума експорту у 2021 році склала $222 млн. У тому ж році наша держава зайняла 5-те місце у світі із 126-ти країн за обсягами поставок органічної продукції до ЄС. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

У 2022 році Україна, попри повномасштабну війну, експортувала до ЄС та Швейцарії 225 814 тонн органічної продукції, що на 13% більше, ніж у 2021 році.

Як зазначив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, у рамках органічного сектору, триває тісна співпраця із міжнародними партнерами. Так, Європейська Комісія скасувала імпортні тарифи і квоти на товари з України та призупинила дію заходів додаткового контролю щодо органічної продукції з України.

Разом з цим, у зв’язку із прийняттям Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2022/1450 щодо використання неорганічних білкових кормів в органічному тваринництві через вторгнення росії в Україну, Мінагрополітики звернулося до країн ЄС та Єврокомісії із запевненням щодо спроможності українських органічних операторів виконати свої експортні зобов’язання у 2022-2023 роках щодо поставок до країн ЄС органічних білкових кормів. Крім цього, триває співпраця з європейськими партнерами щодо вирішення проблем логістичного характеру.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram