З початку поточного тижня на ринку цибулі в Україні спостерігається знижувальний ціновий тренд. Так, тільки з початку поточного тижня ціни на цибулю в Україні впали на 9%. Такі дані наводять аналітики East Fruit.

— Сьогодні українські фермери продають по 10-13 грн/кг ($ 0,37-0,47/кг), в залежності від якості, тоді як ще тиждень тому мінімальні ціни на цю продукцію перебували на рівні 11 грн/кг ($ 0,40/кг). Поступатися в ціні виробники змушені через помітне зниження попиту, оскільки оптові компанії та роздрібні мережі сформували товарні запаси ще до новорічних свят і на цей момент ще не розпродали наявні обсяги. У той же час, якість продукції в необладнаних складах стрімко погіршується, через що їх власники знижують ціни, щоб таким чином стимулювати темпи збуту, — зазначають аналітики.


Проте, варто відзначити, що якісна цибуля в українських господарствах коштує в середньому втричі дорожче, ніж в кінці грудня 2017 року. Більш того, фермери впевнені, що після новорічних свят темпи зростання цін на цю продукцію в Україні значно прискоряться. Свою думку вони аргументують як обмеженою пропозицією цибулі високої якості в українському господарствах, так і активним попитом з боку європейських імпортерів, адже в більшості країн ЄС також спостерігається істотне зниження врожаю цибулі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram