Цьогоріч експорт української агропродукції зростає лише до країн ЄС — Інститут аграрної економіки

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-серпні 2022 року склав $13557 млн. Це на 10 % менше від показника за 8 місяців 2021 року. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

За його словами, частка агропродовольчої продукції в загальному експорті складає близько 47%. Визначальними позиціями у товарній структурі українського агропродовольчого експорту залишаються зернові та олійні культури, олії та жири, залишки і відходи переробної промисловості, а також м’ясо і субпродукти. Їх сукупна частка становить близько 88%.

NB: Цьогоріч у натуральному виразі збільшились лише обсяги зовнішніх продажів олійних. Однак у кількісному вимірі зросла вартість експорту олійних культур і м’яса.

За словами Миколи Пугачова, у 2022 р. часка ЄС в українському агропродовольчому експорті зросла до 52%, порівняно з 28% торішніми. У географічній структурі експорт зріс лише до країн Європейського Союзу. Таким чином ЄС випередив Азію у закупівлях українського продовольства, закупивши його $7029 млн.

Значну виручку українські експортери отримали також з Туреччини — $1252 млн та Китаю — $1109 млн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram