Сумський та Каменський заводи, які виробляють NPK добрива, працюють із максимальною завантаженістю, однак, через брак сировини можуть не виконати всіх замовлень. Українське NPK 10:26:26 активно пропонують при потребі 70-80 тис. тонн на липень-серпень, однак Сумихімпром зможе зробити майже втричі менше. Ситуація з амофосом, що виробляється ДЗМУ схожа, повідомляє Kyiv Mercantile Exchange (новітня українська товарна онлайн-біржа).
Ціни на залишковий амофос з Росії уже сягли 17400-17500 грн/т, водночас імпортується амофос із Сербії та Казахстану. Також частково закриває попит на NP добрива продукція з Білорусі та Польщі. Зокрема прогнозується, що ціна на білоруську продукцію в серпні зросте на 60 дол. США.
NB: Хоча великі агроходлинги уже почали думати про закупівлю добрив, але загальний дефіцит NPK та фосфорних добрив вже дозволив цінам на окремі марки піднятись на 100 дол. США/т.
Водночас на ринку азотних добрив помітне зменшення активності. Трейдери припинили закупівлі в усіх постачальників, активність низька і в аграріїв. Аміачну селітру пропонують по 8300-8700 грн/т, однак в серпні ціна може зрости у разі пожвавлення продажів. Падіння цін на селітру в серпні не прогнозується.
Карбамід в Україні продається не дорожче 10300 грн/т, СРТ. Залишається незмінною ціна на калій хлористий та сульфат амонію, також ще дешево можна купити КАС-32, ціна на який не перевищує 7300 грн/т, СРТ. В цілому, ринок азотних починає входити в активну фазу, але крупних тендерів поки що не відбувається.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram