Котирування ріпаку на біржі Euronext в Парижі в п’ятницю знизилися на 3 Є/т, але в понеділок відновились до рівня 378,5Є/т, або 420,2$/т. Зростання цін на ріпакову олію в ЄС також надає потужну підтримку цінам на ріпак в Європі.

Фактори тиску на ціни європейського та українського ріпаку:

  • Закупівельні ціни на український ріпак залишаються на рівні 400$/т, або 12050-12100 грн/т з постачання в порт і відзначається збільшення обсягів продажів оскільки фермери активніше продають ріпак на тлі низьких закупівельних цін на інші культур.
  • Низькі ціни на канадську канолу, яка залишилася непотрібн з боку Китаю після загострення торговельних і політичних відносин між країнами з початку року.

Котирування на канолу залишаються на рівні 448,5 CAD/т, але зниження курсу канадського долара призвело до зниження ціни каноли в американських доларах до 338$/т, що дуже привабливо для європейських переробників.

Продажі каноли в ЄС ростуть протягом декількох років. За останніми даними зернової комісії, Канада експортувала 527 000 тонн каноли в країни Західної Європи(липень 2018 – червень 2019). Експерти прогнозують, що у цьому сезоні експорт в ЄС може скласти до 1,2 млн тонн.
Але активний експорт каноли в ЄС стримує два фактори наявність ГМО і те, що тільки одна група компаній G3, (належить Cargill, Viterra і Саудівської Аравії), сертифікована для постачання каноли для європейського біодизеля.

Продажі ріпаку в ЄС для виробництва біодизеля вимагають, щоб вантажовідправники та ферми, у яких вони купують, відповідали стандартам стійкості відповідно до Директиви ЄС з відновлюваної енергії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram