Різке падіння фондових американських ринків наприкінці минулого тижня призвело до зниження цін на сільгосптовари, зокрема й пшеницю. З різних причин подешевшала пшениця й в інших регіонах-виробниках. Зокрема, пшеничні біржі у США прискорили падіння під тиском провальних тижневих експортних продажів та зменшення тривоги за долю посівів озимини в аграрних районах внаслідок потепління. Стрімке зміцнення курсу долара також сприяло зниженню цін.

Низька активність європейських трейдерів також обумовлена їх бажанням подивитися на реакцію країн-імпортерів на підвищення експортного мита на російську пшеницю з 1 березня вдвічі.

Про це повідомляють аналітики GrainTrade.

— В Україні на тлі зниження ставки ПДВ на сільгосптовари з 1 березня з 20% до 14% експортери знизили закупівельні ціни на пшеницю в порту на 6% до 8600-8700 грн/т або 270-273 $/т. Це дещо засмутило виробників, які стримували продажі навіть за рівня цін 9400-9500 грн/т (з ПДВ 20%) або 285-286 $/т в порту. Але зниження світових цін на пшеницю посилить тиск на ціни на фізичних ринках, — зазначають аналітики.

Україна прискорює експорт пшениці та за тиждень відвантажила 305 тис. т, а загалом у сезоні 13,6 млн т, що на 17% поступається торішнім темпам. До кінця сезону ще можна відвантажити 4 млн т пшениці, покупця на які буде знайти нелегко, оскільки після запровадження мита на російську пшеницю вартість фрахту виросла вдвічі, що різко знизило конкурентоспроможність чорноморської пшениці у порівнянні з європейською.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram