Ціни на газ у Європі впали до 10-місячного мінімуму

Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-26
Дуже теплий грудень та прогнози плюсових температур січня в Європі посилюють тиск на світові ціни на газ та нафту. Як повідомили GrowHow в Електронній зерновій біржі України, за даними біржі ІСЕ, на хабі TTF в Нідерландах котирування на газ за тиждень впали ще на 10% — до €83/МВтч або $920/за 1000 м3.

Європейські підземні сховища заповнені газом на 86%. Через теплу погоду відбір йде досить повільно. На тлі стабільних поставок зрідженого природного газу, зокрема й зі США, це призводить до зниження цін.

Лютневі котирування на природний газ у п’ятницю впали до 10-місячного мінімуму. Однак потім незначно виросли на тлі холодного фронту у США. За даними щотижневого звіту ЕІА, вперше за 11 місяців запаси природного газу в США перевищили середній 5-річний рівень та склали 87 млрд м3.

У п’ятницю ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 3,6% — до $83,9 /барель (+5% за тиждень), повернувшись до рівня попереднього місяця через морози у США та заяву рф про скорочення видобутку на 0,5-0,7 млн барелів/добу, імовірно викликаного зменшенням експорту внаслідок санкцій.

Однак експерти Citigroup вважають, що до кінця року ціни на нафту можуть впасти до $65/барель, а у 2023 році — до $45/барель в разі посилення рецесії світової економіки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram