Ці рослини відлякують кліщів: що посадити на ділянці для захисту від небезпечних комах

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-18
Кліщі — одні з найнебезпечніших павукоподібних. Через укус вони можуть переносити інфекційні захворювання, наприклад, хворобу Лайма та кліщовий енцефаліт. Хвороби, що передаються кліщами, є однією з найбільших природних загроз, які виникають у нашому кліматі. GrowHow зібрав для вас перелік рослин, які варто посадити у саду або на ділянці, щоб уникнути появи кліщів.

Підвищена активність кліщів зазвичай спостерігається у весняно-літній період (травень-червень) і восени (вересень-жовтень). На жаль, через теплі зими зараз ці павукоподібні оживають значно швидше і живуть довше. Період небезпеки може розтягуватися і тривати навіть з початку березня до кінця листопада. Достатньо, щоб температура повітря на кілька днів перевищила +5°C і кліщі вже прокидаються.

В Україні зустрічають кліщі декількох видів. Живуть вони в основному у листяних і змішаних лісах; на трав’янистих ділянках; у густих заростях, папороті, а також у міських зелених зонах. Захистити присадибну ділянку від кліщів можна, зокрема, біологічними методами, адже є ряд рослин, які їх відлякують.

чорнобривці

Перш за все — це традиційні й дуже популярні в Україні чорнобривці. Кліщі не люблять як аромату квітів, так і рослини загалом. Ефективними у відлякуванні небезпечних павукоподібних є також квіти рути, пижми та пеларгонії. Однак щодо останніх варто знати, що вони можуть також шкодити собакам та котам.

NB: Пижма, до слова, відлякує також і комарів.

Відомими природними засобами від кліщів є також лаванда та м’ята. Ці рослини стануть не лише ароматною окрасою саду, а й природним захистом від небезпечних комах.

Запобігти появі кліщів на городі може часник. Навіть якщо немає змоги посадити цілу грядку, то можна насадити де-не-де, поміж інші рослини для профілактики появи кліщів.

Ще одним помічником у боротьбі з кліщами є розмарин. Його ефірна олія відома своїми властивостями проти кліщів, її часто можна побачити у складі засобів для тіла від кліщів. Помічним у боротьбі з кліщами є також аромат герані.

Не люблять кліщі також і полину, який, до речі, зовсім не вибагливий до вирощування. Ефективними є також шавлія і чебрець. Перша рослина окрім кліщів допомагає боротися також з міллю, а свіжий запах чебрецю ефективно відлякує чимало й інших комах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram