Виноградар із Миколаївщини Руслан Панченко, який у 2017 році виростив гроно винограду сорту  Славута вагою 6 кг 777 г, яке встановила рекорд України, поскаржився на погодні умови, які негативно впливають на виноградарство.

Зокрема, зазначив, що в період цвітіння винограду на Півдні України стояла аномальна спека, яку змінили зливові дощі, котрі тривали 3-4 доби. Вперше за останні 12-13 років виникли реальні проблеми із запиленням ранньостиглих сортів та форм, через це товарний вигляд грон цього винограду добряче зіпсований, доводиться застосовувати багато ручної роботи, аби надати продукції товарного вигляду. Про це повідомляє Інфоіндустрія.

Фермери з плантаціями до 1 га успішно справляються з цією роботою, проте для більших господарств це завдання нереальне, вважає Руслан. Тобто на першій хвилі ягід, яка є найдорожчою, виноградарі можуть зазнати збитків. Проте запилення ягід середньо-стиглих та пізніх строків пройшло ідеально, а тому у вересні-жовтні слід чекати хорошого врожаю високої якості.


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram